Regulamin sesji zdjęciowych

 • FOTOGRAF to Małgorzata de Oliveira właścicielka studia De Oliveira Studio
 • KLIENT to osoba korzystająca z usług FOTOGRAFA
 • SESJA to usługa fotograficzna, polegająca na wykreowaniu zdjęć na życzenie KLIENTA
 • EDYCJA i RETUSZ to proces postprodukcji, który jest kolejnym i nieodłącznym etapem sesji zdjęciowych.
 • ZALOGOWANIE do galerii online to moment w którym system widzi że KLIENT ogląda zdjęcia.
 • ZDJĘCIA DO WYBORU to galeria ze wszystkimi nieopłaconymi zdjęciami .
 • ZDJĘCIA OPŁACONE to zdjęcia które KLIENT zaakceptował i opłacił.

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia i najczęściej zadawanych pytań. 

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
 2. KLIENT rezerwując sesję w De Oliveira Studio zapoznał się ze stylem zdjęć jakie wykonuje FOTOGRAF i rozumie, że zdjęcia będą wykonane właśnie w takim stylu.
 3. W celu rezerwacji, KLIENT musi powierzyć FOTOGRAFOWI swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 4. Sesja zdjęciowa jest zarezerwowana, po zaksięgowaniu bezzwrotnego ZADATKU w ciągu 3 dni od ustaleniu terminu. Po 3 dniach, termin FOTOGRAF uznaje za wolny.
 5. W przypadku DARMOWEJ sesji KLIENT jest zobowiązany do wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł, którą FOTOGRAF zwróci w dniu SESJI.
 6. Zgoda na wykorzystanie wizerunku może być dana lub cofnięta w każdej chwili. Nie wymaga to wyjaśnienia. 
 7. W przypadku chęci wycofania zgody darmowej sesji, klient musi opłacić sesję.
 8. KLIENT nie ma obowiązku płacenia za ZDJĘCIA które mu się nie podobają. FOTOGRAF oferuje bezpłatną powtórkę sesji w przypadku jego zawinienia.
 9. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku opóźnienia do 30 minut odliczany jest czas poświęcony na sesję. Powyżej 30 minut, sesja zostaje anulowana na koszt KLIENTA
 10. Odwołanie sesji do 24 h przed sesją skutkuje płatnością za całość sesji.
 11. Odwołanie sesji do 48 h skutkuje przepadnięciem zadatku.
 12. Powyżej 48 h przed sesją KLIENT ma prawo odwołać sesję bez negatywnych konsekwencji.
 13. W przypadku odwołania sesji po 48 h przed sesją i chęci rezerwacji kolejnej, KLIENT jest zobowiązany opłacić całą sesję z góry.
 14. W przypadku SESJI w konkretnym miejscu opłatę za wejście, bilet wstępu lub dojazd ponosi KLIENT.
 15. Przygotowanie do sesji leży po stronie KLIENTA. Wytyczne podpowiadające jak to zrobić zostają wysyłane na maila i są uzależnione od rodzaju sesji.
 16. Podczas SESJI obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania przez osoby trzecie telefonami komórkowymi i innymi urządzeniami.
 17. Zdjęcia zawsze wybiera KLIENT. Wybór zdjęć odbywa się poprzez platformę online lub wystawę w studio. Wystawa w studio jest tylko możliwa przy konkretnych sesjach.
 18. Galeria do wyboru zdjęć jest przesyłana na maila, w okresie do 30 dni roboczych.
 19.  Zdjęcia widoczne w galerii, są wyłącznie do wglądu. W przypadku publikacji zdjęcia na portalach społecznościowych lub pobraniu zdjęcia z galerii, klient zobowiązuje się do kupna tego zdjęcia.
 20. Zdjęcia wysłane do pobrania, są automatycznie usuwane z serwera po okresie 3 dni. Po minięciu terminu ważności, jeżeli FOTOGRAF jest w ich posiadaniu, może je udostępnić ponownie po otrzymaniu opłaty w wysokości 100 zł.
 21. Usługa express wiąże się dodatkową opłatą, uzależnioną od rodzaju sesji ale nie mniejszą niż 300 zł.
 22. Po wyborze zdjęć, KLIENT ma prawo JEDNORAZOWO nanieść uwagi i poprawki co do edycji zdjęć. 
 23. Reklamacja zdjęć może nastąpić do 7 dni od odbioru galerii online.
 24. KLIENT jest zobowiązany do wyboru zdjęć w przeciągu do 3 dni od momentu ZALOGOWANIA się na galerię online. W przypadku braku wyboru ze strony KLIENTA oraz braku kontaktu, FOTOGRAF sam wybiera zdjęcia i przekazuje je w wersji cyfrowej na maila. 
 25. W zależności od rodzaju zdjęć, sesje są edytowane lub retuszowane. Jeżeli KLIENT życzy sobie retusz zdjęć którego nie było w cenie sesji, jest zobowiązany ponieść dodatkowe koszty.
 26. Zdjęcia przed drukiem są wysyłane do akceptacji KLIENTOWI. Klient musi potwierdzić ich akceptację bądź nanieść UWAGI w polu komentarzy. Nie mogą to być nowe UWAGI do nowych zdjęć. 
 27. KLIENT może wykupić całą sesję wg ceny którą proponuje FOTOGRAF. Nie ma stałej ceny na sesję, gdyż każda sesja przebiega indywidualnie.
 28. FOTOGRAF nie oddaje surowych zdjęć DNG, chyba że tak było ustalone przed wykonaniem zlecenia.
 29. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić najpóźniej w dniu sesji gotówką, BLIKIEM lub przelewem. 
 30. SESJA może być również opłacona w ratach ustalonych w studio lub za pośrednictwem Payu.
 31. Cena sesji nie obejmuje wysyłki odbitek. Jest to dodatkowo płatne i wynosi 20 zł na terenie Polski i 80 zł na terenie Europy.
 32. ZAKUPIONE zdjęcia – czyli nie wszystkie które KLIENT widział a tylko te co opłacił, są przetrzymywane na dysku do 30 dni. Po tym okresie są usuwane i nie można ich odzyskać.
 33. Kiedy KLIENT ma życzenie dokupić zdjęcia ze zdjęć do wyboru, musi poinformować o tym FOTOGRAFA. FOTOGRAF nie przetrzymuje wszystkich zdjęć na dysku w nieskończoność 🙂
 34. EDYCJA ZDJĘĆ polega na wykadrowaniu zdjęć oraz korekcję kolorów.
 35. RETUSZ MAGAZYNOWY polega na wygładzeniu skóry, usunięciu siniaków, wyszczupleniu, dodaniu włosów, wyrównaniu kolorytu skóry, wykonturowaniu i obejmuje również edycję zdjęć.
 36. Ani retusz ani edycja zdjęć, NIE OBEJMUJE zmian tła na inny kolor, wycinanie postaci, bądź prasowanie odzieży, dorabianie odrostów i paznokci!
 37.  Zdjęcia są publikowane na WWW, FB , IG czy innych social mediach tylko za zgodą KLIENTA. 
 38. Również za zgodą KLIENTA zamieszczam zdjęcia w studyjnych albumach bądź na WALLDECOR
 39. Wraz z przekazaniem zdjęć KLIENTOWI, uzyskuje on prawo do wykorzystywania ich TYLKO w celach NIEKOMERCYJNYCH, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania. 
 40. W przypadku zdjęć KOMERCYJNYCH klient otrzymuję UMOWĘ LICENCYJNĄ NIEWYŁĄCZNĄ lub WYŁĄCZNĄ na wybrane zdjęcia, które może wykorzystać na dane pola do reklamowania, promowania i działań marketingowych własnych usług.
 41. Produkty jak odbitki, albumy czy obrazy – nie odebrane w ciągu 14 dni ze studia zostaną zniszczone.
 42. Prawa autorskie zawsze należą do FOTOGRAFA. 

De Oliveira Studio, Małgorzata de Oliveira, NIP 8392864129

ul Chełmońskiego 7a/1, 76-200 Słupsk

Studio czynne pon – pt 10:00 -16:00, sob 10:00 – 14:00