Piękno nie ma wieku

Pewnego dnia zadzwonił do mnie sołtys Pogorzelic, Szymon Medalion i mówi „Gosia, chciałbym zrobić piękne portrety naszym seniorkom, ale wiesz, nie takie dowodowe, tylko takie w Twoim stylu!” i ja odrazu wiedziałam co to będzie.

„Modelki z Klubu Seniora”

Pierwsza sesja, odbyła się we wrześniu. Wizażystka Arleta Kwiatkowska z Bolesławic, zadbała a makijaż, ja o zakręcenie loczka oraz o wieczorowe suknie. Wcześniej Asia Medalion ( żona sołtysa ) postarała się o szybkie zdjęcia, każdej z modelek abym mogła dobrać odpowiednie kolory sukienek. Zależało mi aby każda z Pań miała inną kreację, pasującą do typu urody. Dodatkowo zastanawiałam się, czy tło powinno być stonowane, czy może właśnie zaszaleć!

Poniżej możesz zobaczyć, rezultaty pierwszych sesji.

W grudniu, podczas lokalnego reportażu, Szymon Medalion pokazał naszą sesję reporterce TVN. Anna Maria Kowalewska zachwyciła się efektami i stwierdziła, że musimy to powtórzyć! Długo nie myśląc, zorganizowaliśmy kolejną sesję przy której o makijaż zadbała Małgorzata Jochemczak ze Słupska. Tym razem, mimo przetarcia szlaków, sesja trwała ciut dłużej – bo było trzeba nagrywać kolejne etapy przygotowań. To było bardzo ciekawe doświadczenie, widzieć jak telewizja działa od zaplecza oraz jak tworzy się cały materiał.

Nie wiele potrzeba, aby poczuć się jak gwiazd Hollywood.


Poniżej możesz zobaczyć kilka fotek z backstagu oraz finalne efekty drugiej sesji.

Finalnie, powstało 16 portretów które w dzień wernisażu zawisły w świetlicy w Pogorzelicach. Wystawa pt ” Piękno nie zna wieku” odbyła się 20 lutego 2023 i była niesamowitą niespodzianką dla modelek oraz ich rodzin. Wzruszenie można było zobaczyć nie tylko na twarzach seniorek ale i ich najbliższych, którzy zobaczyli je po raz pierwszy w takim wydaniu.

„Każde piękno ma swój wiek, w każdym wieku jest się inaczej pięknym” powiedziała Janina, lat 74

Podczas samych sesji panowała bardzo luźna atmosfera. Kiedy fotografuję, zawsze dbam o to aby osoba pozująca mimo nowej sytuacji, czuła się naturalnie i swobodnie. Przy drugiej sesji, podczas nagrywania materiału dla TVN24 modelki miały troszkę więcej stresu, jednak zdolna ręka Margolci ( wizażystki Małgorzaty Jochemczak) sprawiła, że stres zmalał i pozostało się już tylko cieszyć sesją.

Poniżej możesz zobaczyć kilka ujęć z wernisażu i jak to wszystko wyglądało.


Kilka tygodni po wernisażu, materiał nagraniowy został zmontowany i od 12.03.2023 jest dostępny na platformie TVN24go. Całość opowiada nie tylko o tym projekcie ale i o życiu prywatnym kilku seniorek.

Dobra atmosfera podczas sesji, to podstawa u każdego profesjonalnego fotografa.


Daj znać w komentarzu czy podoba Ci się ta inicjatywa. Jak dla mnie, takie projekty powinny być chlebem powszednim wszystkich Klubów Seniora czy III Wieku. Wiem, fotografując od prawie 2 dekad, że kobiety w tym wieku unikają aparatu. Nie chcą się fotografować – bo wciąż walczą ze swoimi kompleksami które podłapały będąc nastolatkami. Dlatego, wielka prośba do Ciebie! Złap swoją babcię, ciocię czy mamę i przyprowadź ją do zaufanego fotografa. Zrób jej zdjęcie – pokaż jej że jest piękna, bo „każdy wiek ma swoje piękno” <3

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *